Чи «дихають» утеплені стіни

Приступаючи до утеплення будинків чи квартир, чимало клієнтів, які звертаються до нас на сайті ivanofrankivsk.utepleniesten.com запитують про те, чи будуть утеплені стіни дихати. У їх уяві будинок постає як єдиний живий організм, де стіни – його легені.

dc9yoeqc7Насправді ж визначення «дихаючі стіни» є результатом творчості рекламних агентів і має право на життя не більше, аніж, наприклад «бачачі вікна», «чуючі комини» чи «плачучі двері». Вочевидь, під «диханням» стіни мається на увазі дифузія водяної пари. Цей показник (обсяг водяної пари, що дифузує через зовнішні стіни) береться до уваги навіть будівельниками лише у випадку повної герметичності приміщення та при абсолютній відсутності вентиляції. У випадку ж з уже існуючими будинками його можна взагалі упустити, як такий, що ні на що не впливає. Дослідження показали, що навіть при мінімальній природній вентиляції 97% вологи видаляється з приміщення через щілини в вікнах, дверях та вентиляційні колектори. Стіни у цьому процесі відіграють абсолютно мізерну роль.
Таким чином і паропропускна властивість утеплювача зовсім не впливає на мікроклімат в приміщенні.

Звідки в будинку береться сирість

Тим не менше, часто буває так, що після проведення термомодернізації будинків (особливо заміни вікон) в приміщенні збирається надмірна волога. Причина цієї ситуації не в «недихаючих» утеплюючих матеріалах, а в неякісній системі вентиляції. Вентиляційні колектори не справляються з обсягом водяної пари, яка більше не виходить через щілини у вікнах та дверях, а збирається на стінах у вигляді конденсату, що може призвести до появи плісняви та грибку.

open-window2Позбутися проблеми мокрих стін легко і дешево можна завдяки банальному провітрюванню. Однак, щоб не випускати разом із парою дорогоцінне тепло, провітрювати слід мінімум двічі на день, навстіж відкривши вікна і двері на 5-10 хв. Цього часу достатньо, щоб у кімнату зайшло свіже повітря, однак температура в помешканні залишилася теплою.
Тому при замовленні утеплення фасадів у Івано-Франківську рекомендуємо більше уваги приділяти питанням якості матеріалу, його теплоізоляційним характеристикам і правильності монтажу, а не «диханню» стін.

Наші спеціалісти з сайту ivanofrankivsk.utepleniesten.com допоможуть вам підібрати оптимальний варіант за доступною ціною.